Rainbow page separator

Bývalý žďárský domov mládeže se promění na domov pro seniory

Čtvrtek, 22. Září 2016

Žďár nad Sázavou / Nový domov pro seniory a domov se zvláštním režimem by mohl za dva roky vzniknout v bývalém školním areálu v Komenského ulici 8. Kraji se přihlásil zájemce o jeho koupi. Za objekty, které společnost Senior holding přestaví a následně využije pro poskytování sociálních služeb, zaplatí přes 24 milionů korun.
Podmínkou prodeje bylo, že kupující vybuduje pobytové zařízení poskytující sociální služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem s kapacitou až 120 lůžek. Ve Žďáře v roce 2018 skončí smlouva Domovu se zvláštním režimem provozovaným městem v pronajatých prostorách Hotelu Fit a tamních padesát klientů může další potřebnou péči najít v novém zařízení. Práci tam získají i stávající zaměstnanci domova se zvláštním režimem a navíc sedm desítek nových pracovníků.
Zařízení pro seniory je už předběžně zařazené do krajské sítě sociálních služeb, což je předpokladem k tomu, aby kraj mohl přispívat na provoz ze státních i krajských prostředků. „Pokud se podaří záměr realizovat, zhruba na deset let by měla být zajištěná stabilita sítě sociálních služeb a dostatek lůžek v okrese Žďár nad Sázavou,“ sdělila vedoucí krajského odboru sociálních věcí Věra Švarcová.