Rainbow page separator

Části domů v Sázavské ulici přivezou a smontují přímo na místě

Neděle, 14. dubna 2024

 Žďár nad Sázavou / Dva domy s celkem čtyřiatřiceti nájemními byty za přibližně 180 milionů korun vzniknou na již připravených základech ve žďárské Sázavské ulici. V bytech budou bydlet především lidé, jako jsou kupříkladu zdravotníci, učitelé, hasiči, policisté, úředníci, zaměstnanci v sociálních službách a zástupci dalších profesí nezbytných pro zajištění chodu společnosti. 

Dostupné bydlení České spořitelny, které výstavbu zajišťuje, slibuje nájemné dvacet procent pod tržním průměrem, přičemž výběr budoucích nájemníků z řad preferovaných profesí obstará žďárská radnice. Pro nájemníky pracující ve vybraných oborech má být rezervováno osmdesát procent bytové kapacity, zbytek by mohl posloužit zaměstnancům bez předem daného určení, nicméně finální pravidla teprve vznikají. V každém případě nájemník bude muset mít trvalé bydliště ve Žďáře a nevlastnit žádnou nemovitost.    

První byty dostupného bydlení budou dokončeny už v polovině roku 2025. Při stavebních pracích totiž půjde o využití prefabrikovaných dřevostaveb, konkrétně jihočeské firmy NEMA, kde části domů vyrobí a následně převezou na staveniště k montáži.