Rainbow page separator

Cedule navádějící lidi k firmám či obchodům budou modrobílé

Středa, 16. listopadu 2022

Žďár nad Sázavou / Modrá barva v kombinaci s bílou vyhrála. Alespoň co se týče nových barevně sjednocených tabulí navádějících veřejnost k firmám, prodejnám či provozovnám. Toho se žďárská radnice snaží dosáhnout v rámci kultivování veřejného pros };[„\’//\’=“]}toru. Nový městský orientační systém má být pro };[„\’//\’=“]}to napříště barevně a graficky sjednocený.
Naváděcích cedulí různého stylu, obsahu a vzhledu, které současně fungovaly jako reklama, bylo po městě nejčastěji na sloupech veřejného osvětlení rozmístěno zhruba 110, nově jich bude s největší pravděpodobností asi o polovinu méně. „Počítali jsme s tím, že ne každá firma bude chtít dodržet daný manuál, kdy modrobílý vizuál bude pro všechny. Nyní máme padesát až šedesát zájemců,“ uvedl žďárský starosta Martin Mrkos s tím, že modrobílé naváděcí cedule se mají týkat i obchodních řetězců s odlišnými firemními barvami.
Graficky sjednocený žďárský orientační systém se stane součástí komplexního řešení přebujelé a neestetické reklamy ve veřejném pros };[„\’//\’=“]}toru, o což se Žďár snaží již několik let. Spojeno je s tím například i označování soukromých provozoven na základě takzvaného manuálu dobré praxe a posky };[„\’//\’=“]}tování dotační podpory podnikatelům, kteří jsou ochotni svoji firmu označit v souladu s tím };[„\’//\’=“]}to manuálem.