Rainbow page separator

Celníci na Žďársku zachytili tablety s efedrinem

Neděle, 1. Březen 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / K dalšímu šetření převzala výjezdová skupina Policie ČR ze Žďáru nad Sázavou případ dvou mužů převážejících 857 tablet s efedrinem. Jednoho občana české a jednoho slovenské národnosti zastavila celní hlídka mobilního dohledu na dálnici D1.
„V odpoledních hodinách 23. února probíhala běžná kontrola na dálnici D1 ve směru na Prahu. Bylo vytipováno vozidlo značky Škoda Octavia české imatrikulace a následně zastaveno na 162 kilometru dálnice u Velké Bíteše,“ informovala mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina Hana Semorádová. „Na otázku hlídky ohledně dovozu zboží odpověděl řidič záporně. Celníci provedli úplnou celní kontrolu vozidla, při kontrole vnitřního prostoru auta nalezli pod zadními sedadly dva plastové sáčky s volně loženými tabletami neznámé značky. V jednom sáčku se nacházely tablety bílé a v druhém tablety červené barvy. Oba orientační testy NIK pozitivně reagovaly na efedrin, který je zneužíván k výrobě pervitinu,” upřesnila mluvčí.
Řidič, ani jeho spolujezdec se ke zboží nepřihlásili a tvrdili, že mají auto pouze vypůjčené od kamaráda. Pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami jim hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let, nebo peněžitý trest.