Rainbow page separator

Celorepublikový seriál Běhej lesy opět zamíří na Novoměstsko

Čtvrtek, 7. Prosinec 2017

Milovy / Po úspěchu v letošním roce se i příští rok v Milovech, malé osadě na Novoměstsku, uskuteční jedna z etap celorepublikového seriálu Běhej lesy. Závod, kterého se letos zúčastnila tisícovka závodníků ze všech koutů republiky, se v tamních lesích na rozhraní Čech a Moravy poběží 21. července. Závodníci se mohou už nyní registrovat na www.behejlesy.cz.
Běžci na Vysočině opět zavítají k monumentu jednoho z nejlepších českých horolezců Radka Jaroše, poběží kolem Drátníku a Malinské skály a po hrázi Milovského rybníka. Závodníci si mohou vybrat ze dvou tras – buď na 12 kilometrů, anebo delší na 21 kilometrů. Ti z delší trasy přeběhnou i nejvyšší vrchol Žďárských vrchů Devět skal. Stejně jako u dalších závodů Běhej lesy jsou součástí dětské závody, doprovodný program a servis pro účastníky, jako je úschovna batohů a kol, občerstvovací stanice či hlídání dětí.
Seriál Běhej lesy 2018, jenž čítá celkem osm etap, začne 14. dubna během v okolí Lednice v Jihomoravském kraji a skončí 8. září v Boleticích v Jihočeském kraji.