Nové Město na Moravě, aktuality, teplo, cena
Rainbow page separator

Cena tepla se ve Městě zvýší o pět procent

Úterý, 6. srpna 2013

hasici-ohen-zdar-nad-sazavouNové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / O pět procent budou mít zdraženy dodávky tepla obyvatelé novoměstských bytů i domů, kterým ho dodává společnost Novoměstská teplárenská. Původně se mělo jednat o desetiprocentní navýšení. Proti [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu se však postavilo vedení Nového Města na Moravě, odmítlo zdražení podepsat a s představiteli společnosti opakovaně jednalo.

„Nechtěli jsme přis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupit na návrh, který by byl pro naše občany nevýhodný,“ vyjádřil se novoměstský starosta Michal Šmarda.

Nově tak budou lidé platit 455 korun za gigajoul bez DPH, respektive 523 korun za GJ včetně DPH. Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to již na odběr tepla uzavřelo novou smlouvu. Týká se dodávek do objektů v jeho majetku, tedy i do by[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových domů.

Lidé v bytech tak podle nové smlouvy za teplo ročně zaplatí přibližně o pětis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovku méně a v rodinných domech asi o 650 korun méně, než původně navrhovala teplárenská společnost.

Cena tepla se v Novém Městě na Moravě naposledy měnila v roce 2009.