Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality
Rainbow page separator

Cena za kubík vody vzroste o čtyři koruny

Čtvrtek, 5. Prosinec 2013

Žďársko / O čtyři koruny od ledna vzroste lidem na Žďársku cena za kubík odebrané vody. Jedná se o obyvatele měst a obcí, které jsou sdruženy ve Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko. Zatímco letos se za kubík platí 84,40 koruny, od příštího roku to bude 88,40 koruny. Růst ceny za vodu v roce 2014 bude procentuálně nižší než letos. Zatímco příští rok bude voda dražší „jen“ o 4,7 procenta, letos se oproti roku 2012 cena zvýšila o 8,6 procenta.
K navýšení sazby za vodu podle zástupců vedení Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko dochází mimo jiné i ve spojitosti s podmínkami vyplývajícími z čerpání evropských dotací. „Nedodržení predikce vývoje ceny má restriktivní následky v podobě krácení dotace,“ vyjádřila se žďárská starostka a současně předsedkyně Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko Dagmar Zvěřinová.
Vodné v příštím roce tak stoupne pouze o 70 haléřů, tedy na 49,70 koruny, ale stočné se zvýší o 3,30 – na 38,70 koruny. Vodné zatím ovlivňuje pouze inflace, do stočného se již promítají evropské podmínky pro čerpání dotací.