Rainbow page separator

Ceník půjčovny u Pilské nádrže se v nové sezoně dočká změn

Neděle, 18. února 2024

Žďár nad Sázavou / Úpravu ceníku půjčovny ve volnočasovém areálu u Pilské nádrže schválili žďárští radní. Některé položky byly navýšeny, jiné zůstaly stejné a celodenní pronájem jízdního kola nebo koloběžky se snížil z šesti na pět stokorun. Cena se nezměnila kupříkladu za vypůjčení in-line bruslí, paddleboardů, kol či koloběžek, naopak o pětadvacet procent kupříkladu vzrostla taxa za vypůjčení loďky či šlapadla nebo o 70 procent částka za pronájem hřiště na plážový volejbal, a to ze 100 na 170 korun za hodinu. Nově se v nabídce objevila možnost vypůjčit si elektrokolo – za 790 korun na den s vratnou zálohou ve výši pět tisíc. 

Výrazné zvýšení cen se pak pojí s pronájmem amfiteátru - konkrétně pro akce na komerční bázi se vstupným se nájem zvedl z 630 na 4500 korun denně, jinak je tomu však u akcí se vstupným dobrovolným, zcela bez vstupného, případně pořádaných některou z příspěvkových organizací města. V těchto případech jsou taxy výrazně nižší, přičemž příspěvkové organizace města za pronájem při akcích bez vstupného neplatí.

K podstatnému navýšení ceny došlo rovněž v souvislosti s pronájmem ploch pro možné umístění stánků, která se zvedla ze 75 korun za metr čtvereční a den na 200 korun.