Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, Křesadlo
Rainbow page separator

Cenu Křesadlo získala dobrovolnice z Nového Města

Středa, 11. dubna 2012

Nové Město na Moravě/ Známy jsou již výsledky akce, která nese vše říkající název: Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci – Křesadlo.Do letošního ročníku, který se týkal roku 2011 a Kraje Vysočina, bylo nominováno celkem jedenáct dobrovolníků z různých neziskových organizací na Vysočině. Cenu Křesadlo nakonec obdržela Ludmila Fousková z Hospicového hnutí Nového Města na Moravě, která již deset let dochází za klienty Domova pro seniory v Mitrově a pomáhala také v již přesunutém Sanatoriu na Buchtově kopci u Daňkovic.

Druhé Křesadlo pak obdržela Lenka Blažková z Dobrovolnického centra Střed v Třebíči. Tato žena zase dochází do Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou, kde se věnuje převážně lidem s mentálním postižením. „Cenu by si zajisté zasloužili všichni nominovaní dobrovolníci, proto bychom chtěli nejenom oceněným, ale i všem nominovaným ještě jednou touto cestou poděkovat za jejich dobrovolnickou činnost a popřát všem dobrovolníkům hodně úspěchů v jejich práci,“ vyjádřili se k letošnímu ročníku organizátoři. Těmi je Dobrovolnické centrum FOKUS Vysočina pro regiony Havlíčkův Brod a Chotěboř ve spolupráci s Národním dobrovolnickým centrem HESTIA Praha.

Ludmila Fousková z Hospicového hnutí Nového Města na Moravě je jedinou dobrovolnicí v Hospicovém hnutí, která je odborně proškolena k doprovázení umírajících a všestranné pomoci rodinám umírajících. Její přístup ke klientům je hluboce lidský. „Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to,“ představila své životní motto Ludmila Fousková. (zp)