Rainbow page separator

Čestné občanství Jaroslavě Doležalové udělí do dvou měsíců

Pondělí, 13. listopadu 2017

Náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Udělení čestného občanství dvaadevadesátileté Jaroslavě Doležalové schválili žďárští zastupitelé. Žena za druhé svě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové války ve svém domově v Bezručově ulici ukrývala pětile[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou židovskou holčičku Jarmilu Wilhelmovou z Prostějova, aby dítě nemuselo nas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupit do transportu do Terezína. Holčička nakonec válku přežila, přestěhovala se do Německa, měla dvě děti a zemřela v roce 2015.
Za svůj čin Jaroslava Doležalová le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos obdržela rovněž Cenu města Žďáru nad Sázavou. „Vybíráme vhodný termín, předpokládám, že [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bude během dvou až tří měsíců při nějaké akci ve Staré radnici. Záleží samozřejmě na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom, jakou formu předání čestného občanství si bude paní Doležalová přát,“ sdělil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Žďárská seniorka bude sedmou čestnou občankou v novodobé his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torii města, naposledy [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to byl v roce 2014 Josef Chromý, tasmánský podnikatel, který ve Žďáře strávil dětství a měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to navštěvuje.