Rainbow page separator

Charita na Žďársku uspořádá veřejnou potravinovou sbírku

Pondělí, 8. června 2020

Žďár nad Sázavou / Sbírku pro charitní potravinovou pomoc hodlá uspořádat Oblastní charita Žďár nad Sázavou. Uskuteční se v pátek 19. června, a to hned na třech sběrných místech. „Ti, kteří se chtějí do pomoci lidem v nouzi zapojit, mohou 19. června od 14 do 17 hodin přinést na určená sběrná stanoviště základní potraviny, především ty s vyšší trvanlivostí,“ přiblížila koordinátorka sbírky Radka Čaníková.
Sběrná místa zájemci najdou ve žďárské Horní ulici na parkovišti u hotelového domu Morava, v Bystřici nad Pernštejnem u stacionáře Rosa v ulici Pod Horou a ve Velkém Meziříčí v zařízení Wellmez v Hornoměstské ulici. „Především se jedná o masové a zeleninové konzervy, polévky, bujony, mléko, olej, cukr, mouku, rýži, těstoviny, paštiky, med, marmeládu, přesnídávky, kečup, luštěniny, ovocný čaj, ovesné kaše a další trvanlivé potraviny,“ sdělila Radka Čaníková. Přispět se dá i finančně na číslo účtu 110889787/0300, v. s. 801, případně přes platební bránu na webu žďárské charity.
V době nouzového stavu charita prostřednictvím základní materiální pomoci v podobě potravin, hygienických potřeb a drobného vybavení domácnosti a základního ošacení pomáhala řadě osob, které se dostaly do finanční krize. „V 66 dnech nouzového stavu jsme se postarali o zhruba 150 rodin a jednotlivců. Nejvíce poskytujeme potravinové a hygienické balíčky, kterými pomáháme zajistit nejzákladnější potřeby. Současně mapujeme situaci a hledáme další možnosti pomoci a podpory,“ vyjádřila se vedoucí Charitní záchranné sítě Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jana Kincová Křížková. „Potraviny a hygienické potřeby získáváme z potravinové banky, projektu FEAD. Současně je k této pomoci používán i fond individuální pomoci Tříkrálové sbírky a finanční dary od dárců a firem. Nicméně tyto zdroje nepokryjí veškerou potřebnost,“ doplnila vedoucí.