Rainbow page separator

Charita pořádá sbírku školních potřeb, potrvá do 14. září

Středa, 15. července 2020

Žďár nad Sázavou / Školní batohy nebo aktovky, penály, sešity, obaly, psací potřeby, vodové a temperové barvy, pravítka, desky a obaly na sešity i další školní potřeby mohou věnovat lidé prostřednictvím sbírky Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Ta je určena dětem z rodin v tíživé finanční situaci ze žďárského okresu. „Jedná se o rodiny, se kterými spolupracuje naše sociálně aktivizační služba. Jejich příjmy často nestačí na pokrytí základních životních potřeb a náklady spojené se školní docházkou dětí jsou pro ně vysoké. Pomoc se zajištěním školních potřeb uleví napjatým rozpočtům a děti se budu moci vrátit do lavic se vším, co potřebují,“ uvedla Jana Kincová Křížková, koordinátorka charitní záchranné sítě, která se sociálně aktivizační službou spolupracuje. Sbírka pomůže i dětem, které navštěvují charitní nízkoprahová zařízení Ponorka ve Žďáře nad Sázavou, Nadosah v Bystřici nad Pernštejnem a Wellmez ve Velkém Meziříčí, pokud i jejichž rodiny řeší finanční potíže.
Na projektu se žďárskou charitou spolupracují městská turistická a informační centra pěti měst v okrese. Také tam mohou lidé, kteří chtějí do sbírky přispět, školní potřeby nosit, a to v době od 20. července do 14. září. Jedná se o infocentra ve Žďáře, Bystřici, Novém Městě, Velkém Meziříčí a Velké Bíteši. Školní potřeby do sbírky přijímají i v pobočkách centra pro rodiče s dětmi Kopretina, které jsou v Radešínské Svratce, Bystřici nad Pernštejnem, Radostíně nad Oslavou, Velkém Meziříčí a Žďáře nad Sázavou. Věnovat se dá i finanční dar v rámci projektu Darujme dětem kousek bezstarostného dětství přes https://www.darujme.cz/projekt/1203282.
„Všem dárcům velmi děkujeme. Právě v těchto chvílích platí více než kdy jindy, že žádná pomoc není malá. Velice si vážíme každého, komu není osud druhých lhostejný,“ sdělila Radka Čaníková, která za sbírku školních potřeb v Oblastní charitě Žďár nad Sázavou zodpovídá.