Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, charita
Rainbow page separator

Charita rozšířila svou nabídku veřejnosti

Neděle, 5. Únor 2012

charita-zdar-nad-sazavou-pedikura-kompenzacni-pomuckyŽďár nad Sázavou /Od ledna roku 2012 rozšířila Oblastní charita Žďár nad Sázavou svou činnost i pro širokou veřejnost. Konkrétně se jedná o poskytování  pedikúry a půjčování kompenzačních pomůcek.

Provozovna pedikúry i půjčovny kompenzačních pomůcek funguje v sídle Charitní pečovatelské služby na Hornické ulici v Bystřici nad Pernštejnem. Pedikúru však mohou využívat i lidé mimo provozovnu. Pedikérka se v Bystřici nad Pernštejnem dostaví k zájemcům až přímo do domu, pokud se ze zdravotních důvodů nemohou dostavit do střediska sami. Cena pedikúry v bystřické provozovně je 210 Kč a v domácnosti 240 Kč.Kontaktovat bystřickou pedikérku je možné na telefonním čísle 566 552 437 nebo na mobilu 739 389 290. Tuto službu je možné využívat nejen v Bystřici nad Pernštejnem, ale také ve Žďáře nad Sázavou a jeho okolí a v Nížkově a okolí. Kontaktní mobil na terénní službu pro oblast Žďáru nad Sázavou je 776 714 677, pro okolí Nížkova 777 755 438.

A komu jsou určeny služby Půjčovny kompenzačních pomůcek? Jde o seniory, nemocné a propuštěné osoby z nemocničního léčení, nemocné po úrazech na doléčení, dále pak rodiny, které se starají o své zestárlé nebo nemocné rodiče. Mezi pomůcky, které jsou veřejnosti k dispozici patří zejména: polohovací lůžka, antidekubitní matrace, stolky k lůžku, mechanické vozíky, chodítka, klozetová křesla atd. Pracovnici bystřické půjčovny mohou zájemci oslovit na telefonním čísle 566 552 437 nebo na mobilu 736 607 510.

Pro uživatele základních činností pečovatelské služby je možné služby pedikúry a půjčovny kompenzačních pomůcek využít za zvýhodněné ceny.

Připravila: Lenka Šustrová