Rainbow page separator

Charitativní akce pomůže lidem zpět na kolo i ve Žďáře

Čtvrtek, 20. Srpen 2015

Charitativní jízdar

Žďár nad Sázavou / Pětadvacetiletý Pavel Brož z Nového Města na Moravě je jedním z šesti tělesně handicapovaných lidí, kterým může pomoci se vrátit zpět na kolo charitativní vysočinská Birell jízda. Stačí se vydat v pátek 21. srpna na cyklostezku k Pilské nádrži a v sobotu 22. srpna k Velkému Dářku, kde bude v době od 10 do 18 hodin stát speciální Birell brána.
„Za každý průjezd se přičte na displeji pět korun. Čím více lidí přispěje svým pohybem, tím vyšší částka půjde na nákup handbiků a speciálních kol pro postižené,“ uvedla Kateřina Havlová z agentury Crest Communications.
„Jsem rád, že se Birell rozhodl uspořádat tento projekt. Jeho krása je v tom, že vybízí lidi sednout na kolo a přitom pomáhá těm, kteří jízdu na kole milují, ale bohužel se jí kvůli zákeřné nemoci či těžkému úrazu nemohou nyní věnovat. Speciální kola a handbiky jsou nákladnou záležitostí. Každý stojí několik desítek tisíc korun, a ne všichni si ho proto mohou dovolit. Jsem přesvědčen, že tento projekt bude natolik úspěšný, abychom splnili sen několika lidem s těžkým životním osudem,“ prohlásil paralympionik Jiří Ježek, který je patronem projektu.