Rainbow page separator

Charitativní jízda pro nemocné děti se uskuteční už popáté

Sobota, 20. Červenec 2019

Žďár nad Sázavou / Již tradiční srpnová cyklojízda s názvem Na kole dětem Žďárskými vrchy, která podpoří malé pacienty léčící se s onkologickými onemocněními, letos odstartuje od Pilské nádrže v sobotu 10. srpna o půl desáté dopoledne. Registrace jezdců se uskuteční od osmi hodin ráno. Pátý ročník charitativní akce opět zaštiťuje Aleš Wasserbauer, handicapovaný cyklista, kterému byla před léty amputována noha ve stehnu během léčby rakoviny. Jeho projekt Na kole dětem Žďárskými vrchy tradičně získává finance pro nadační fond Krtek a také pro dětská oddělení nemocnic v Novém Městě na Moravě a v Jihlavě.
Trasa dlouhá sedmašedesát kilometrů i letos povede ze žďárského rekreačního areálu Pilák přes Světnov, Herálec, Svratku, Křižánky, Milovy, Sněžné, Kadov, Fryšavu, Tři Studně, Vlachovice, Nové Město na Moravě, Petrovice, Slavkovice a Veselíčko zpět k Pilské nádrži. Zastávky jsou tradičně naplánovány ve Svratce, Sněžném a v novoměstské Vysočina Areně.
Akce se obvykle účastní kolem čtyř až pěti stovek jezdců – ne všichni se však registrují na startu u Pilské nádrže, neboť podle pravidel charitativní cyklojízdy není nutné absolvovat celou trasu. Je možné se připojit kdekoliv po cestě a symbolicky ujet třeba jenom několik kilometrů. Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách www.zdaracidetem.cz.