Rainbow page separator

Christmas Quiz na Obchodce již po páté!

Čtvrtek, 14. prosince 2023

Vánoce jsou za dveřmi, adventní čas v plném proudu a na žďárské Obchodce proběhl 11.12.2023 již pátý ročník soutěže pro jazykově nadané žáky základních škol. Christmas Quiz se těší každoročně velké oblibě, i tentokrát byla účast opravdu hojná. Přijelo celkem 11 týmů ze základních škol z širokého okolí. 

Hned po příjezdu byli všichni přivítáni ředitelkou školy, Ing. Radkou Hronkovou, která jednotlivé týmy povzbudila a popřála jim štěstí během soutěžního klání. Poté převzal slovo rodilý mluvčí Kevin Charles Wooton, jenž všechny naladil na tu správnou anglickou notu, a následoval nesoutěžní vánoční Kahoot, pomyslné rozehřívací kolo pro všechny účastníky. Některé otázky nebyly z nejjednodušších, o to větší radost pak vítězové ze ZŠ Nížkov měli. 

Pak už čekaly žáky soutěžní disciplíny. Nejprve zhlédli krátký anglický příběh, ke kterému se pak vztahovaly otázky, na něž měli jednotlivě odpovídat. Dále byla testována práce s textem a Use of English. 

Poslední, a asi nejzábavnější částí, byla krátká dramatická scénka na téma „ Unexpected Guest at Christmas Dinner“  (Nečekaný host u štědrovečerní večeře), kterou si soutěžící mohli připravit předem. Každý tým pojal téma po svém, žáci měli připraveny i  jednoduché rekvizity, jež jednotlivým výstupům dodávaly na barvitosti – jeden tým s sebou dokonce přivezl i grilované kuře. 

Téměř žádné scénce nechyběl patřičný smysl pro humor a o vtipné vánoční narážky nebyla nouze. Porota, složená z vyučujících anglického jazyka na Obchodce, hodnotila obsah scénky, kreativitu, výslovnost i správné použití jazykových prostředků. 

Všichni soutěžící obdrželi potvrzení o účasti a malou sladkou odměnu. První tři týmy poté získaly ceny v podobě dárkových košů. 

Stupně vítězů nakonec byl obsazeny takto:  1.místo obsadila 2. ZŠ Žďár nad Sázavou, 2.místo žáci ze 1. ZŠ Nové Město na Moravě a 3.místo patřilo 5. ZŠ Žďár nad Sázavou. 

Vítězům gratulujeme a za tým vyučujících anglického jazyka přejeme všem Merry Christmas and Happy New Year!

Mgr. Martina Křížová