Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, trhy
Rainbow page separator

Chystají třetí ročník farmářských trhů

Pondělí, 17. Prosinec 2012

farmarsky-trh-nove-mesto-na-moraveNové Město na Moravě / Už třetí ročník farmářských trhů na Vratislavově náměstí chtějí v příštím roce zajistit zástupci Nového Města na Moravě. Jako zahajovací datum byla stanovena sobota 11. května 2013.

Pak by se farmářské trhy měly opět konat každou lichou sobotu od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí, stejně jako tomu bylo v letošním i loňském roce.

V příštím roce zůstane i letos osvědčené spojení trhů s akcemi Nova Civitas, Medové slavnosti a Dny otevřených památek. A i v roce 2013 se mohou návštěvníci z města i okolí kromě širokého sortimentu ovoce, zeleniny, mléčných i masných výrobků a produktů, medu a výrobků z něj, sazenic, bylinek a koření těšit na doprovodný program.

Letos návštěvníci trhů totiž mimo pohodlný nákup kvalitních farmářských produktů kvitovali zejména workshopy připravené pod hlavičkou novoměstského Horáckého muzea, kdy si mohli například vyrobit vlastní mošt, glycerinové mýdlo, ruční papír, upéct placky z vlastnoručně umletého obilí a další podobné netradiční aktivity.