Rainbow page separator

Cigarety za 28 tisíc zloděj neodnesl, policisté ho chytili

Neděle, 28. srpna 2016

Policie České republiky

Bobrová / Přímo při činu dopadli novoměstští policisté zloděje, který se v noci ze středy na čtvrtek vloupal do prodejny smíšeného zboží v Bobrové. Hlídka šestapadesátiletého pachatele z Karvinska zadržela při útěku z objektu.
„Při ohledání místa policisté zjistili, že pachatel rozlomil zámek vstupních dveří a vnikl do objektu. Tam poškodil dveře vedoucí do prodejních prostor, kde do přinesených igelitových pytlů naskládal velké množství cigaret v hodnotě 28 tisíc korun. Při tom byl ale vyrušen hlídkou, odcizené zboží zanechal na místě a dal se na útěk. U pytlů s cigaretami našli policisté také tašku s nářadím, které pachatel použil k násilnému vniknutí do prodejny,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková.
Zadrženému, který se k činu přiznal, policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. „Vzhledem k tomu, že muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již několikrát odsouzen, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Pátková.