Rainbow page separator

Cizinec prchající přes Žďársko v ukradeném autě skončil v cele

Středa, 27. Únor 2019

Žďár nad Sázavou / Do vazební věznice v Brně v sobotu poslal žďárský okresní soud devětadvacetiletého Litevce, který se ve čtvrtek 21. února „zasloužil“ o neobvyklé policejní manévry na silnicích Žďárska, když tudy pod vlivem kokainu ujížděl před policisty v Mercedesu Benz ukradeném v zahraničí.
„Muže, který s vozidlem ujížděl, jsme obvinili ze zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby. Okresní soud ve Žďáře nad Sázavou podanému návrhu vyhověl a rozhodl o jeho vzetí do vazby,“ potvrdila policejní mluvčí Dana Čírtková.
Šofér nejdříve ujížděl po D1, z níž u Velkého Meziříčí sjel, projel městem a zaměřil se na silnice nižší třídy. Nereagoval na výzvy k zastavení, na jednu z hlídek se snažil najet, přičemž poškodil policejní auto. Policisté při dalším pronásledování použili donucovací prostředky – střelbu na vozidlo. Řidič nakonec odstavil auto nedaleko Ronova a utekl do lesa. Do oblasti vyrazily policejní hlídky a do pátrací akce byl nasazen také policejní vrtulník a kynologové se psy. „Policisté v místě úplně uzavřeli silnici I/37 mezi Osovou Bítýškou a Křižanovem a na silnicích v okolí obcí Kadolec, Ořechov, Heřmanov a Březejc kontrolovali všechna projíždějící vozidla,“ uvedla mluvčí. Muže se po více než dvou hodinách podařilo vypátrat a zadržet.