Rainbow page separator

Cyklisté budou vyjíždět z města bezpečněji

Neděle, 17. Květen 2015

Žďár nad Sázavou / Projednat s dotčenými orgány dopravně-bezpečnostní řešení přejezdu cyklistů ve směru od Žďáru do místních částí Mělkovice a Veselíčko uložili žďárští zastupitelé radě města, jeho vedení a příslušným úřadům. Je to v souvislosti s nově plánovanou křižovatkou právě budované přeložky silnice I/19.
Investorem výstavby úseku státní silnice je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR, přičemž nová komunikace od Mělkovic po Jamskou ulici současně poslouží jako obchvat města, neboť propojí výpadovky na Brno a Nové Město na Moravě.
Úsek nové silnice má být dokončen ještě letos. Na úpravě části obchvatu se bude podílet i radnice. Ta zajistí přestavbu místní silnice, jež vede po trase budoucího obchvatu mezi Brněnskou a Jamskou ulicí. Žďárská radnice na přestavbu komunikace v průmyslové zóně tak, aby odpovídala normám pro silnici I. třídy, v rozpočtu vyčlenila deset milionů. Upravený úsek pak do své správy převezme ŘSD ČR. Žďáru zase připadne část stávající silnice I/19 od mělkovické křižovatky do města, která se stane místní komunikací.