Rainbow page separator

Cyklisté prokřižují Vysočinu, zastaví se také v Novém Městě

Středa, 4. Červenec 2018

Nové Město na Moravě / Také do Nového Města zavítá peloton osmidenního putování s názvem Křížem krážem Vysočinou na kole 2018, a to v úterý 10. července. Cyklisté odstartují v pátek 6. července z Jihlavy, akci organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism. Na ty nejlepší z nadšenců čeká cyklistický dres s motivem Vysočiny. Stačí k tomu jet letos poprvé a zvládnout alespoň tři etapy. Cyklistický dres či kalhoty však získá za odměnu také každý z účastníků, jenž absolvuje všech osm etap trasy, která měří 460 kilometrů.
Novém Město je cílem páté etapy, cyklisté tam dorazí v úterý 10. července z Chotěboře, předtím ještě na Žďársku projedou Radostínem, kolem Velkého Dářka, Polničkou, Žďárem, Vysokým, Lhotkou a Jiříkovicemi. Z Nového Města na Moravě bude následující den cesta směřovat do Velké Bíteše, a pak do Třebíče, aby si při osmé etapě cyklisté užili cestu kolem přehrady Dalešice. Jedenáctý ročník cykloputování zakončí tradičně v dalešickém pivovaru u piva a guláše. Podrobný rozpis etap je k dispozici na webu www.vysocinounakole.cz.
Každý účastník podniku se může rozhodnout, zda se pokusí zdolat celou trasu, anebo si vybere jenom některý její úsek. „Zajištěno máme doprovodné vozidlo, které cyklistům poskytne zázemí během cesty, bude je zásobovat vodou a poveze i jejich věci,“ uvedla Klára Čechová z Vysočina Tourism. „Cestou navštívíme příjemné restaurace i turistické cíle, kde se občerstvíme a odpočineme si,“ doplnila Čechová.