Rainbow page separator

Cyklojízda Žďárskými vrchy podpoří onkologicky nemocné děti

Pondělí, 13. Červenec 2015

Cyklojízda Žďárskými vrchy

Žďár nad Sázavou / Startem charitativní cyklojízdy s názvem Na kole dětem Žďárskými vrchy se v sobotu 8. srpna o půl desáté dopoledne stane náměstí Republiky. Cyklistický peloton poté zamíří přes zastávky v partnerských obcích Světnov, Herálec, Svratka, Tři Studně, Nové Město na Moravě a Slavkovice zpět do Žďáru, konkrétně k Pilské nádrži. Účastníci cyklojízdy z řad veřejnosti mohou do charitativní sbírky přispět formou dobrovolného startovného, s pelotonem poputuje i zapečetěná kasička, do které mohou zájemci vložit svůj příspěvek.

Cyklojízdu Žďárskými vrchy, jež podpoří onkologické dětské pacienty, povede Aleš Wasserbauer, handicapovaný mladý cyklista, který jezdí na kole, ačkoliv ho rakovina připravila o nohu. Jeho projekt je regionální verzí celorepublikové akce Na kole dětem, kterou založil mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák. I on na svém vysokém kole absolvuje pětašedesát kilometrů dlouhou trasu Žďárskými vrchy. Cyklisté ovšem nemusí ujet celou trať, mohou se podle svého uvážení libovolně připojit i odpojit. Nejedná se o závod, čemuž bude uzpůsobeno i tempo cyklojízdy.

V cíli u Pilské nádrže bude šek na vybranou finanční částku předán zástupcům nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, a dětských oddělení novoměstské a jihlavské nemocnice. Lidé se mohou těšit i na přednášku Josefa Zimovčáka a hudební vystoupení.

Foto: http://www.zdaracidetem.cz/