Rainbow page separator

Cyklotrasa spojí Brožkův kopec s komunikací k Vlachovicím

Čtvrtek, 24. února 2022

Nové Město na Moravě / K vytyčení dopravního koridoru na Brožkově kopci se v souvislosti s chystanou změnou územního plánu rozhodla novoměstská radnice. Koridor by měl umožnit napojení z lokality Brožkův kopec kolem viaduktu u Zichova rybníka až k firmě MEDIN. Někteří obyvatelé nicméně měli obavy z dopravního přetížení území, pokud by tam vznikla komunikace, kterou by řidiči využívali k objíždění města při cestě od Maršovic a Pohledce ve směru ke Žďáru nad Sázavou. „Zároveň někteří lidé vyjadřovali nelibost nad tím, že by komunikace narušila klidovou zónu mezi železnicí a rodinnými domy,“ uvedl novoměstský starosta Michal Šmarda.
Nakonec došlo k dohodě účastníků na řešení, které částečně vyhoví všem. Z Brožkova kopce, konkrétně z tamní ulice Cyrila Musila, byl navržený koridor, jenž se v územním plánu vymezí jako cyklostezka.
Cyklostezka poté bude kolem MEDINu pokračovat rozšířením stávajícího chodníku ve směru k Vlachovicím. I v této souvislosti je třeba změna územního plánu, a to kvůli posunutí současného oplocení. Na úpravu chodníku na komunikaci i pro cyklisty město požádalo o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.