Rainbow page separator

Dálnici zablokovaly dvě nehody, vyžádaly si jednu oběť

Sobota, 23. Prosinec 2017

Žďársko / Případ tragické dopravní nehody osobního auta, která se udála ve čtvrtek večer na 149,2 kilometru dálnice D1 ve směru na Brno, řeší žďárští kriminalisté. Druhá havárie na tomtéž místě se stala o chvíli později.
„Sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla Audi A5 s maďarskou registrační značkou zřejmě přehlédl zákazové značky na exit 147 Velké Meziříčí–východ a najel do uzavřeného úseku dálnice. Pokračoval v jízdě do 149,2 kilometru, kde se provádí oprava mostu dálničního pásu. Najel do stavby, kde havaroval nárazem do svodidel a zábradlí mostu, přičemž došlo k těžkému zranění sedmačtyřicetiletého spolujedoucího,“ popsala první nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že spolujezdec při převozu do nemocnice těžkým zraněním podlehl. Zkouška na alkohol u šoféra vyšla negativně.
Stejným způsobem a ve stejnou dobu projížděl po D1 i jednatřicetiletý řidič Škody Octavia. „Na uzavřeném dálničním nájezdu na kilometru 146 nerespektoval dopravní značení, najel na dálnici v prostoru stavby a jel až do kilometru 149,2. Tam nepřizpůsobil rychlost, nestihl včas dobrzdit před ukončením povrchu dálnice a narazil do betonové mostní konstrukce, od které bylo vozidlo odraženo na středová svodidla,“ přiblížila Čírtková. V autě jeli tři muži, všichni byli převezeni k lékařskému vyšetření, přičemž zkouška na alkohol byla u šoféra negativní. Do Audi A5, které havarovalo v místě bezprostředně před ní, Škoda Octavia nenarazila.