Rainbow page separator

Další klienti ústavu se dočkali nového bydlení

Pátek, 30. Říjen 2015

Bydlení v Kadolci

Kadolec / Nové bydlení pro klienty křižanovského ústavu sociální péče bylo slavnostně otevřeno v Kadolci.
„Dům je pro šest osob, které budou žít ve dvou domácnostech. V objektu bude poskytována služba domov se zvláštním režimem,“ přiblížil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Toto bydlení, které bylo vybudováno za 11,7 milionu korun, je v pořadí již třetím místem, kde křižanovští klienti našli nový domov. Takřka rok již někteří bydlí v domcích v Bystřici nad Pernštejnem a Velkém Meziříčí.
V Kadolci budou žít klienti s mentálním postižením v kombinaci s poruchou autistického spektra. „Změna prostředí se v jejich případě ukazuje jako velmi přínosná a žádoucí,“ uvedla ředitelka ústavu sociální péče, nyní Domova Kamélie, Silvie Tomšíková. Nový objekt je speciálně upraven, aby byla klientům poskytována nepřetržitá péče.
V rámci druhé etapy transformace křižanovského ústavu se ještě letos počítá s otevřením bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově. Během dosavadních dvou etap bylo postaveno devět objektů, do kterých se postupně přestěhuje 56 klientů.
Proces transformace je podpořen z evropských fondů, z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí a z rozpočtu Kraje Vysočina.