Rainbow page separator

Den dětí se v červnu spojí se Dnem Žďáru

Neděle, 22. Březen 2015

Žďár nad Sázavou / Takzvaný Den Žďáru se letos ve Žďáře spojí s oslavami Dne dětí. Obě akce, které pořádá žďárská radnice, se uskuteční v sobotu 6. června.
Právě pro děti bude připraven dopolední program, v němž vystoupí nejenom organizace ze Žďáru, které se věnují činnosti s dětmi, a živo bude i v okolí náměstí.
Den Žďáru, což je dosud pracovní název akce města s mottem Žďáráci Žďárákům, začne na náměstí Republiky kolem desáté hodiny dopolední. Vystoupí místní pěvecké sbory i skupina historického šermu Flamberg, která rozloží své ležení na Farských humnech. Žďárští ochotníci zahrají v divadle kus o vzniku kostela svatého Jana Nepomuckého, pěvecký sbor Žďáráček pokřtí nové cédečko. Havlíčkovo náměstí zaplní stánky řemeslníků, zájemci se budou moci svézt historickým autobusem, přístupná bude i věž kostela svatého Prokopa. V rámci Dne Žďáru se veřejnosti představí co nejvíce místních firem i organizací.
V podvečer pak na náměstí Republiky vystoupí žďárské kapely, vrcholem večerního programu se stane koncert skupiny Žlutý pes.