Rainbow page separator

Den venkova nabídne také prohlídky okolí Konventského rybníka

Pátek, 27. října 2017

Zelená hora Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / První ročník takzvaného Dne venkova si mohou lidé v sobotu 28. září přijít užít do žďárského zámku. Budou si například moci zkusit chytit pstruha v tamních historických sádkách, případně si vyzkoušet, jaký byl život venkovanů od 13. století až do dneška – konkrétně jde třeba o starost o drobné domácí zvířectvo či hrabání listí. Návštěvníci Dne venkova, který je naplánovaný v době od 9 do 17 hodin, rovněž uvidí lovecké psy, dozvědí se, jak se pracuje s koňmi v lese, jak se střílí zvěř z posedu a získají řadu dalších informací. Nudit se nebudou ani děti, pro které je v průběhu programu připravená řada zajímavých aktivit.
K ochutnání bude v zámku domácí mošt či zvěřinové speciality a divákům se rovněž představí soubor Vysočan z Hlinska se svými tradičními lidovými písněmi a tanci.
V rámci „zámeckého“ Dne venkova se také uskuteční komentovaná prohlídka okolí Konventského rybníka nebo zámeckých zahrad, které se otvírají pouze při výjimečných příležitostech. Vstupné na celý program činí padesát korun pro dospělé návštěvníky, dvacet korun zaplatí děti.