Rainbow page separator

Den Žďáru nabídne řadu akcí konaných po městě i MHD zdarma

Pátek, 31. května 2019

Žďár nad Sázavou / Tradiční Den Žďáru s podtitulem Nechte auto doma se v sobotu 8. června v době od 10 do 22 hodin uskuteční na řadě míst Žďáru. Oficiální zahájení bude na náměstí Republiky v 10 hodin, poté se na pódiu rozjede pestrý kaleidoskop vystoupení místních souborů, spolků a oddílů. Později přijde řada na kapely, přičemž akce vyvrcholí večerním vystoupením kapely Hradišťan s Jiřím Pavlicou.
V horní části náměstí se budou prezentovat neziskové organizace a hasiči, rušno má být i u Rákosníčkova hřiště, na pěší zóně či v atriu za obchodními domy. Ve Farským humnech rozbijí svoje ležení šermíři a kromě „domácího“ Flambergu se mohou lidé těšit i na jezdce, ukázky práce s dravci, loutkové divadlo, výstavku historických zbraní, ale i prezentaci místních sportovních oddílů. Program nabídne rovněž knihovna.
K dispozici bude taktéž zpřístupněný ochoz věže kostela svatého Prokopa včetně komentované prohlídky a na Zelené hoře se mimo mše svaté za obyvatele Žďáru odehraje i komentovaná prohlídka kostela svatého Jana Nepomuckého, památky UNESCO. Ve městě u příležitosti Dne Žďáru proběhnou taktéž komentované prohlídky hřbitovního kostela Nejsvětější Trojice.
V Modelovém království v suterénu Domu kultury se v sobotu 8. června mohou děti do 15 let přijít podívat na kolejiště a vláčky zdarma a bezplatně bude po celý den po Žďáře jezdit městská hromadná doprava, a to včetně jízd historickým autobusem.

Program