Rainbow page separator

Desetiletého chlapce vážně zranila zábavní pyrotechnika

Pátek, 4. Prosinec 2015

Žďár nad Sázavou / Žďárští policisté prověřují okolnosti výbuchu zábavní pyrotechniky, k němuž došlo v pondělí na hřišti v Bystřici nad Pernštejnem. Zraněn byl přitom desetiletý chlapec.
„Chlapec si poranění přivodil přesně nezjištěným způsobem při manipulaci se zábavní pyrotechnikou. S vážným poraněním horní končetiny musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Brně,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Na místo byla vyslána policejní hlídka a také technik a výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování žďárského územního odboru. „Policisté s kriminalisty ohledali místo, kde k úrazu došlo, zajistili stopy a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla mluvčí s tím, že policisté začali okamžitě zjišťovat, jak se chlapec k pyrotechnice dostal. Další okolnosti případu jsou v současné době předmětem policejního prověřování. „S ohledem na věk zraněného nemůžeme k případu ani ke zdravotnímu stavu chlapce sdělovat žádné bližší podrobnosti,“ uvedla Čírtková.