Rainbow page separator

Desítky hasičů a policisté hledali ztracené ženy

Sobota, 18. Červen 2016

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Tři Studně / Ve středu krátce před jednadvacátou hodinou přijali policisté oznámení jednašedesátileté matky o tom, že v katastru Třech Studní zhruba o půl šesté večer pohřešila svoje dvě dcery ve věku čtrnácti a šestatřiceti let. Na místo vyjela policejní hlídka z Nového Města.
„Prověřením oznámení bylo zjištěno, že dcery si hrály se svými dvěma psy na louce poblíž chaty, kde rodina trávila dovolenou. Když je matka šla po chvilce zkontrolovat, tak se dcery na louce již nenacházely. Kromě popisu matka uvedla i to, že obě dcery trpí duševním postižením, mají ztíženou komunikativní schopnost s cizími lidmi a nemají u sebe mobilní telefon, který by policistům pomohl při lokalizaci místa jejich pohybu,“ popsal Tomáš Procházka, koordinátor prevence krajského policejního ředitelství.
Na základě podaných informací byla vyhlášena pátrací akce, do které bylo nasazeno patnáct policistů ze žďárského územního odboru a padesát hasičů z okolí, dobrovolných i profesionálních, a povolán byl i policejní vrtulník s termovizí.
Událost naštěstí skončila dobře, a to ještě týž večer. „Akce byla odvolána krátce před třiadvacátou hodinou, kdy se hlídce dopravního inspektorátu ve Žďáře podařilo obě pohřešované najít a v pořádku je předat rodičům,“ dodal Procházka.