Rainbow page separator

Děti budou očkovat v nemocnici, žďárské centrum od září skončí

Sobota, 26. Červen 2021

Žďársko / Jedním z center, kde se budou v rámci Kraje Vysočina očkovat proti onemocnění COVID-19 děti ve věku od 12 do 15 let, se stane novoměstská nemocnice.
„Pro očkování této specifické věkové skupiny budou nabízeny speciální časy. Kraj nyní čeká na finální verzi očkovací metodiky, která upraví podmínky podání vakcíny dětem. S největší pravděpodobností bude přítomnost pediatra pouze za účelem dozoru a monitoringu průběhu očkování, nepočítá se s tím, že by pediatr přímo nutně očkoval,“ přiblížil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný s tím, že na oficiální znění metodiky se čeká.
Síť dvanácti velkých očkovacích center na Vysočině bude podle předpokladů ve stávajícím režimu fungovat i prázdninách. „Předpokládáme, že do začátku podzimu bude upravena logistika distribuce i u vakcíny Pfizer/BionTech, bude umožněna distribuce i do ordinací, a to v menších baleních, a praktici a pediatři tak budou moci doočkovat zbytek populace, případně se opět zapojit do systému a aplikovat třetí očkovací dávky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
Žďárské očkovací centrum ve sportovní hale na Bouchalkách má podle informací kraje ukončit svoji činnost s posledním srpnem, přičemž centrum v novoměstské nemocnici zachová kapacitu ambulance bez časového omezení a očkování ze Žďáru bude od začátku září převedeno tam.