Rainbow page separator

Děti po dobu rekonstrukce školky přejdou jinam

Čtvrtek, 16. Leden 2014

Nové Město na Moravě / V březnu odstartují stavební práce na rekonstrukci mateřské školky v Drobného ulici. Opraveny budou stávající prostory, dále dojde k jejich rozšíření. „Vzniknou tři třídy s kapacitou více než sedm desítek míst, čímž od září budeme moci zajistit místa ve školkách pro všechny děti od tří let věku,“ sdělil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.
Ačkoliv se původně počítalo, že se rozšíření školky, které vyjde na 21,7 milionu korun, uskuteční za provozu, nakonec dojde ke změně. Děti budou dočasně přemístěny do školek v Tyršově a Žďárské ulici. K tomuto účelu bude rovněž využita jedna třída v přízemí budovy gymnázia a školka ve Slavkovicích, kam bude děti učitelka vozit. Stavební práce jsou naplánovány do srpna, v září už půjdou děti do nových tříd. Kromě nich bude ve školce vybudováno sociální zařízení a zázemí pro zaměstnance a rovněž bezbariérový přístup.
Před školkou dojde k navýšení parkovacích míst pro rodiče, které své děti do zařízení vozí, úpravou projde i zahrada. Více než patnáct milionů korun pokryje evropská dotace, kterou Nové Město na projekt získalo, zbytek je v jeho režii.