Rainbow page separator

Dětské oddělení novoměstské nemocnice zdobí papírová džungle

Pátek, 15. listopadu 2019

Nové Město na Moravě / Stěnu čekárny dětské pohotovosti na dětském oddělení novoměstské nemocnice zdobí papírová dekorace. Výzdobu pro dětské pacienty vyrobily a také nainstalovaly Vlaďka Zemanová a Hana Kramárová, zakladatelky společnosti Barevný svět z papíru.
Stovky papírových barevných listů, květů, papoušků a motýlů vyráběly pro nemocnici asi měsíc. „Nejdřív musíte vymyslet motivy, vyrobíte šablony, obkreslíte a stříháte. Opravdu to netrvalo tak dlouho. Nás to baví. Vše je vyrobeno z barevných čtvrtek nejvyšší gramáže, které neblednou a drží potřebný tvar,“ popsala Vlaďka Zemanová.
K nápadu vyrobit barevnou džungli v nemocnici přispěla dcerka její kolegyně Hany Kramárové. „V srpnu jsme s malou musely navštívit pohotovost, seděly jsme na té prázdné chodbě a dcera říká, že se jí tady nelíbí, že chce jít pryč. Už když jsme se vracely domů, věděla jsem, že ta zeď nezůstane prázdná moc dlouho. Vlaďka souhlasila, paní vrchní dětského oddělení také, pustily jsme se do práce a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Snad se bude dětem líbit,“ dodala Hana Kramárová.