Rainbow page separator

„Devatenáctka“ od Hamrů po Sázavu bude půl roku neprůjezdná

Neděle, 31. Březen 2019

Hamry nad Sázavou, Sázava – Od 1. dubna se budou muset motoristé i obyvatelé smířit s uzavírkou silnice I/19 mezi Hamry nad Sázavou a Sázavou. Státní komunikace se bude rekonstruovat, stavební práce potrvají do konce září.
Uzavírka začne u benzinové stanice na začátku Hamrů ve směru od Žďáru a její konec bude za mostem přes železnici nedaleko nádraží v Sázavě, přičemž práce se budou provádět po etapách. Ve směru na Přibyslav motoristy čeká objížďka přes Polničku, Račín a Vepřovou.
„Naše obec bude přístupná od Žďáru po železničním mostu na křižovatku k benzinové stanici, provoz v tomto úseku bude řízen semafory. Dále bude nutné jezdit obcí,“ informoval hamerský místostarosta Hubert Křesťan. Obyvatelům bydlícím podél opravované silnice stavbaři umožní přístup na jejich pozemky. Stejně tak by tomu mělo být i v Sázavě. Průjezdná zůstane křižovatka u nádraží směrem k Velké Losenici a Přibyslavi, kde bude provoz řízen pomocí světelné signalizace, a také další průjezdy v obci, s výjimkou krátké doby, kdy dojde na pokládku asfaltového povrchu. „Přesné informace podle postupu prací a konkrétní situace budou lidem zasílány prostřednictvím SMS zpráv a zveřejňovány na internetových stránkách obce,“ uvedl starosta Sázavy František Ledvinka.