Rainbow page separator

Dítě zraněné pyrotechnikou skončilo v nemocnici v Brně

Úterý, 2. ledna 2018

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Příjem novoměstské nemocnice poslední den roku 2017 a v prvních hodinách roku dalšího zaplnili také pacienti, kteří to přehnali se silvestrovskými oslavami.
„Na Silvestra od 18 hodin do půlnoci jsme v chirurgické ambulanci ošetřili pět pacientů s drobnými úrazy, které si způsobili v opilosti, a měli jsme i dvoje šití u pacientů bez požití alkoholu. Od půlnoci do šesti hodin ráno jsme přijali dva pacienty v opilosti a jednoho s úrazem ramene,“ informoval mluvčí novoměstské nemocnice Petr Hladík. „Úrazy nebyly vážné, žádný nebyl způsobený zábavní pyrotechnikou,“ doplnil mluvčí Hladík.
Dodal ještě, že anesteziologicko-resuscitační oddělení urgentního příjmu od 18 hodin 31. prosince do šesti hodin 1. ledna přijalo celkem jedenáct pacientů, z toho byli dva opilí.
Dítě zraněné pyrotechnikou ohlásili policisté, nicméně to nebylo převezeno do novoměstské nemocnice. „V obci na Žďársku se krátce po půlnoci při odpalování pyrotechniky zranilo osmileté dítě, které muselo být převezeno do nemocnice v Brně,“ potvrdila policejní mluvčí Dana Čírtková.