Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, pekařství, škola
Rainbow page separator

Do bývalé základní školy přesídlí pekařství

Pátek, 3. Červen 2011

Žďár nad Sázavou / Bývalá základní škola na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou najde opět využití. V prostorách jídelny a kuchyně se usídlí výroba Pekařství Řečice. Na vyhlášený záměr o využití pronájmu jídelny a kuchyně se přihlásili pouze dva zájemci.
„Nabídka pana Částky z Pekařství Řečice na využití prázdných prostor po základní škole je pro město velmi zajímavá. A to, jak finančně, tak i v souvislosti s vizí dalšího oživení náměstí,“ uvedl druhý místostarosta Ladislav Bárta.
Kuchyň a jídelna by sloužila pro cukrárenskou a pekařskou výrobu. Do budovy na náměstí by se přemístilo sídlo firmy. V dolní části by pak mohla být pekárna s cukrárnou.

Realizace záměru nebude však uplně jednoduchá. Záměr na pronájem části objektu bývalé školy pekařstvím nyní čeká rozsáhlá administrativa. „Dojde k rozdělení budov, protože některé části objektu zřejmě nebudou nikdy využity. To přinese jak náklady, tak nutnost vyjádření například stavebního odboru, hasičů, hygieniků a jiných institucí. V každém případě záměr pana Částky byl nejkomplexnější a nejucelenější a máme zájem na tom, aby došlo k jeho realizaci,“ uvedla starostka Dagmar Zvěřinová.