Rainbow page separator

Do domu ve Světnově se vloupalo pět mladíků, byli dopadeni

Neděle, 26. Červenec 2015

Policie, auto

Světnov / Dopadnout pachatele vloupání do rodinného domu, k němuž došlo ve čtvrtek 16. července ve Světnově, se podařilo žďárským policistům. „Pachatelé přijeli kolem jedenácté hodiny večer dvěma vozidly. Auta odstavili a pět mladých mužů, z nichž jsou dva mladiství, poté přišlo k domu, do kterého se vloupalo. Jeden z mladistvých rozbil kopnutím nohy okno, kterým se dostali dovnitř,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
V jedné z místností zloději odcizili výpočetní techniku a ze stolu shodili stolní počítač, který tím poškodili. Následně je vyrušil majitel, který se zrovna vracel domů, takže zloději utekli. Majitel vloupání vzápětí oznámil a policisté už před půlnoci zastavili v Palachově ulici ve Žďáře nad Sázavou podezřelé vozidlo, v němž byli kromě řidiče ještě dva cestující. Policisté na základě šetření zjistili, že se jedná o osoby podezřelé z vloupání ve Světnově, a dva devatenáctileté muže a mladistvého chlapce zadrželi.
Policisté záhy dopadli i další dva mladíky, kteří ze Světnova odjeli druhým autem. „Policisté shromáždili důkazy a sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody třem devatenáctiletým mužům. Ze spáchání provinění krádeže a provinění porušování domovní svobody jsou podezřelí také dva mladiství, jejichž trestnou činnost policisté dále prověřují. Podařilo se zajistit i část odcizených věcí,“ dodala mluvčí.