Rainbow page separator

Do konce roku zmizí všechna předplacená parkovací místa

Pátek, 29. dubna 2022

Nové Město na Moravě / Nová parkovací místa postupně vznikají v novoměstských ulicích. „Máme tak zatím provizorní místa na Žďárské a Mendelově, nově značená na Tyršově, pár nových míst je i na Holubce. V ostatních lokalitách probíhá příprava,“ uvedl novoměstský starosta Michal Šmarda.
V souvislosti s řešením parkování ve městě se naopak nepodařilo prosadit návrh úpravy v některých ulicích tak, aby bylo omezeno parkování návštěvníků ve prospěch usedlíků. Nesouhlasila většina radních i zastupitelů s tím, že zmíněné opatření vyvolá chaos, nebude možná efektivní kontrola dodržování, bude těžko vymahatelné a dotkne se návštěv či dopravní obsluhy. „Podporu ale získalo zrušení vyhrazených placených stání. Veřejná parkovací místa tak budou sloužit všem bez rozdílu. Tento krok byl naprosto nezbytný,“ upřesnil starosta.
Někde jsou dosud parkovací místa vyhrazena, zatímco jinde už slouží všem motoristům. Důvodem je rozdílný konec jednotlivých smluv. Značky jsou proto odstraňovány postupně, přičemž platnost všech předplacených parkovacích míst by měla skončit v průběhu tohoto roku.