Rainbow page separator

Do Křižánek se sjedou rodáci, prohlédnou si opět svoji vesnici

Sobota, 30. Červen 2018

Křižánky / Setkání rodáků se uskuteční v Křižánkách, a to ve dnech 6. až 8. července. Hlavní program začne v pátek 6. července v 16 hodin zahájením výstavy historických fotografií v tamním Vzdělávacím centru, večer se na návsi bude promítat letní kino. Konkrétně lidé po 21. hodině mohou zhlédnout film režiséra Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.
V sobotu 7. července se v rámci hlavního programu na křižánecké návsi bude konat setkání účastníků, mezi desátou hodinou a jednou hodinou po poledni zahraje cimbálová skupina Řícmanica, chybět nebudou farmářské trhy, ražba mincí, fotokoutek, projížďky kočárem, prohlídky školy, hasičské zbrojnice, kostela a Vzdělávacího centra. Poté se setkání rodáků přesune na místní výletiště, kde se představí školní děti, spolky, šermíři a až do večerních hodin bude k poslechu i tanci vyhrávat kapela.
Program setkání křižáneckých rodáků vyvrcholí v neděli 8. července v 11 hodin slavnostní mší svatou za živé a zemřelé rodáky a obec Křižánky v tamním kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů.