Rainbow page separator

Do žďárského bazénu přibude vířivka

Pátek, 29. Srpen 2014

Vířivka, bazén Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Relaxační centrum s největší pravděpodobností ještě do konce roku doplní vířivka. Po té již nějakou dobu návštěvníci krytého bazénu volali. Vířivka pro relaxační koupele má pojmout devět až patnáct lidí, přičemž bude vybavena jak vzduchovými, tak vodními tryskami. Zájemci si tak v ní budou moci dopřát perličkovou lázeň i hydromasáž.
Zatímco voda v bazénech je v souladu s předpisy teplá 28°C, ve vířivce má být o pět až sedm stupňů teplejší. Návštěvníci bazénu mohou nový relaxační prvek očekávat vedle dětského bazénku s vodním hříbkem. Záměr už schválili radní, nyní chybí jenom souhlas zastupitelů, kteří se sejdou 4. září.
Celkové náklady na pořízení vířivky včetně její instalace předběžně vyjdou na 2,9 milionu korun, peníze na ni žďárská radnice ušetřila v souvislosti s výběrovým řízením na dodavatele rekonstrukce náměstí Republiky. „Práce související s instalací vířivky by se mohly provádět za provozu centra, jen s minimálním omezením v některých fázích,“ sdělila žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.