Rainbow page separator

Do Žďáru se sjedou harfisté z celého světa

Středa, 10. června 2015

HARFOVÉ DNY - CONCENTUS MORAVIAE 2015

Žďár nad Sázavou / Ojedinělé Harfové dny v rámci 20. ročníku festivalu Contentus Moraviae se ve dnech 18. až 20. června uskuteční ve Žďáře. Do města i zámku se sjedou harfisté z celého světa. Pro posluchače je připravena řada atraktivních koncertů, ale zájemci se hry na harfu mohou účastnit i aktivně – nástroje budou zajištěny.
Harfové dny jsou určeny nejenom profesionálním hráčům na harfu, studentům a odborníkům, ale i začátečníkům, anebo těm, kteří harfu ještě nikdy neviděli, ať už jsou to děti, či dospělí. Právě na Harfových dnech jim může být tento královský nástroj představen.
Patronkou Harfových dnů se stala česká a přední světová harfistka Jana Boušková. Posluchači i studenti hry na harfu dostanou možnost se zúčastnit aktivně i pasivně mistrovských kursů a workshopů předních světových profesorů. K vidění bude výstava nástrojů dvou největších světových firem, které vyrábějí velké koncertní harfy, představí se i stavitelé menších keltských harf.
Žďárské Harfové dny jsou v rámci České republiky ojedinělou událostí. Naposledy se podobná akce – Světový harfový kongres – konala v roce 1999 v Praze.