Rainbow page separator

Dobrobazar pořádaný Plastií dopřeje starým věcem nový život

Neděle, 10. listopadu 2019

Žďár nad Sázavou / Na 23. listopadu chystá novoveselská firma Plastia ve žďárské orlovně další Dobrobazar. Uskuteční se v době od 10 do 16 hodin. Výtěžek z Dobrobazaru pak Plastia zdvojnásobí a rovnoměrně rozdělí mezi žďárskou Školu na Radosti a mladé hasiče ze Žďáru nad Sázavou 2. „Při Dobrobazaru nakoupíte spoustu věcí, jako je oblečení, knížky nebo desky, které se už jiným lidem nehodily a vás přitom potěší,“ přiblížila podstatu dobročinné akce designová manažerka a jednatelka společnosti Plastia Lenka Novotná.

Pro Dobrobazar jeho organizátoři vítají věcné dary všeho druhu. „Sběr věcí probíhá až do 15. listopadu v sídle naší firmy v Novém Veselí. Určitě zveme všechny, kteří chtějí přispět na dobrou věc a zároveň udělat sobě nebo svým dětem radost nečekanými úlovky,“ sdělila spoluorganizátora akce a manažerka společnosti Plastia Martina Kmentová.

Letos poprvé Dobrobazar nabízí i doprovodný program. Ten zahrnuje přednášku o vermikompostování, krmení ptáků či nestátním školství. K vidění bude rovněž výstavka nejlepších výrobků, které vznikly v rámci soutěže nazvané Vraťte je do hry. Tu pořádala na jaře Plastia ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou, přičemž odborná porota hodnotila výsledky práce studentů designu, kteří využili skladové zásoby Plastie ke zhmotnění svých představ. „Nevyužité háčky, kartáče, fólie a nůžky se proměnily ve šperky, tašky, svítidla a vázy. Co by skončilo ve sběrném dvoře, udělá ještě velikou radost. A navíc pomůže šířit myšlenku udržitelného designu a upcyklace. Výstavu a Dobrobazar spojuje myšlenka, jak důležité je dopřát starým věcem nový život,“ dodala Lenka Novotná.