Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, dobrovolníci
Rainbow page separator

Dobrovolníci získají plusové body

Pondělí, 5. Listopad 2012

Nové Město na Moravě / Občané aktivně pro svoje město je název dobrovolného projektu, který funguje v Novém Městě na Moravě. Vznikl i jako odpověď na reakce veřejnosti, jež už dříve kritizovala radnici za to, že příliš vychází vstříc některým lidem, například neplatičům, aniž by udělali cokoliv pro město, ve kterém žijí.

Zájemce má tak nyní možnost ve svém osobním volnu, bezplatně a se svým nářadím vykonávat nějakou činnost, která vede ke zkrášlení města. Odpracovaná práce mu bude zanesena do dokumentace, takže bude-li řešit nějaké problémy – například s dluhy na poplatcích či nájemném – radnice k jeho aktivní snaze přihlédne. Tímto způsobem hodlá vedení Nového Města spolupracovat zejména s neplatiči a sociálně slabšími obyvateli.

Novoměstský starosta Michal Šmarda je toho názoru, že pokud se skutečně někdo z lidí do projektu zapojí dlouhodobě a zodpovědně, není vyloučeno, že mu může být penále na dluhu, a to třeba i v řádech desetitisíců korun, odpuštěno. A co mohou dobrovolní „brigádníci“ vykonávat? „Jde hlavně o pomocné práce spojené s úklidem nebo údržbou majetku města,“ přiblížil starosta Šmarda možnosti, jak se mohou dobrovolníci zapojit do vylepšení vzhledu města.