Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, bazén, rekonstrukce
Rainbow page separator

Dokončení stavebních úprav bazénu se zpozdí

Středa, 21. Září 2011

Žďár nad Sázavou/ Rekonstrukce a rozšíření plaveckého bazénu ve Žďáře nad Sázavou se podle všeho protáhne. Že by se obyvatelé okresního města v novém aquacentru vykoupali již během letní sezony roku 2012, jak bylo původně slibováno, to podle vedení Žďáru zatím nepřipadá v úvahu. „Objevily se technické komplikace, ve více jak třicet let staré budově stavební firma narazila na nekvalitní beton,“informovala žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová. Tato nemilá novinka byla také důvodem, proč se pondělní jednání městské rady uskutečnilo právě v rekonstruovaném plaveckém areálu. „Považovali jsme za velmi důležité, aby se radní a zastupitelé s problematikou co nejblíže seznámili,“ zdůraznila Dagmar Zvěřinová.

Na místě byl také odborník, na jehož verdikt nyní Žďárští čekají. Podle něj se totiž budou odvíjet další práce a postupy. Rozhodně to ale znamená, že zhruba tři týdny se ruch na staveništi v podstatě zastaví. Až poté se uvidí, jaká zpráva od specialisty vlastně přijde. „Do té doby se nemá smysl ptát, jak nové zjištění datum dokončení stavby ovlivní nebo jak moc se vše prodraží. Všechny změny v postupu a financování pak budou ještě muset samozřejmě schválit členové městské rady a zastupitelstva,“ uvedla žďárská starostka.
Původně se dokončení rekonstrukce plaveckého bazénu při Základní škole Švermova plánovalo na červen roku 2012. Následně se ale během stavby vyskytly potíže – například s nekvalitní hydroizolací, takže byl termín posunut na srpen příštího roku. Nyní už je bohužel jasné, že ani toto datum spuštění provozu nebude možné realizovat.