Rainbow page separator

Dokud neztuhne asfalt, obyvatelé Vodojemu ze čtvrti nevyjedou

Čtvrtek, 21. Duben 2016

Žďár nad Sázavou / V souvislosti se záruční opravou úseku stále ještě státní silnice I/19 od mělkovické křižovatky ke křižovatce u Conventu se příští týden dočkají komplikací nejenom motoristé obecně, ale hlavně obyvatelé žďárské čtvrti Vodojem, která má jeden hlavní výjezd, a to právě na opravovanou část silnice. Minimálně půl dne (nebo v noci) se tak lidé auty nedostanou ven, anebo do čtvrti. „Uzavírka je krajským úřadem povolena jako úplná v celém úseku od neděle 24. dubna do neděle 1. května. Pokud tedy dodavatel umožní provoz vozidel v určité části v určité době, je to jeho dobrá vůle. Je též nutné počítat s možností například zašpinění vozidla jízdou po úseku ošetřeném postřikem,“ informovala ve čtvrtek odpoledne mluvčí žďárské radnice Nikola Adlerová.

Původně se mělo s pokládkou nového povrchu začít od Mělkovic směrem ke Conventu, nyní se počítá s opačným postupem – od Conventu k Mělkovicím. „V neděli chce dodavatel začít s pokládkou od Conventu a skončit před křižovatkou s Neumannovou ulicí. V pondělí pak chce pokračovat přes křižovatku s Neumannovou a Jamborovou ulicí až po konec města,“ přiblížila mluvčí. Než v tomto úseku zatuhne vrstva asfaltu, nebude umožněn průjezd vozidel do čtvrti Vodojem.

Počítat je ale nutné například s přístupem vozidel integrovaného záchranného systému v době, kdy bude Vodojem „odříznutý od světa“. Například sanitek. „V případě nutnosti by se muselo jet přes hráz rybníka,“ poznamenal žďárský mnístostarosta Josef Klement.
V úterý je v plánu pokračování pokládky povrchu od konce města až k autobazaru u Mělkovic. Od středy do neděle na silnici dojde k ošetření spár, různým dokončovacím pracím a vyznačení vodorovného dopravního značení.

Jak to ale bude ve skutečnosti, v této chvíli není možné předjímat. „Tento dnes předpokládaný postup prací může narušit nepříznivé počasí, které je předpovídáno na neděli. Nutno zdůraznit, že výše uvedený postup prací je předběžný plán dodavatele, který není závazný, a jednotlivé úseky i časové rozmezí si v mezích rozhodnutí krajského úřadu může upravovat dle potřeby,“ dodala mluvčí.

Dřívější opravu úseku komunikace, který byl reklamován již v roce 2012, znemožnila loňská výstavba přeložky silnice I/19 od Mělkovic do průmyslové zóny.
Objížďka opravovaného úseku povede ulicí Brněnskou a po nové přeložce přes průmyslovou zónu k autobazaru v Mělkovicích. Opravená část silnice se pak stane místní komunikací, kterou převezme do správy žďárská radnice.