Rainbow page separator

Domácí hospic v jubilejním roce nabízí řadu letních aktivit

Pondělí, 27. července 2020

Nové Město na Moravě / Projekt s názvem Přidejte se k nám připravil na prázdninové měsíce novoměstský Domácí hospic Vysočina, který letos slaví dvacet let své existence. „S hospicem můžete běhat, chodit, jezdit na kole, nechat svůj vzkaz na zdi přání, jít na koncert, anebo se k nám přidat a stát se dobrovolníkem či pravidelným dárcem. Především jsme však chtěli, aby se všichni, kteří se k nám přidají, o prázdninách bavili a byli se svými blízkými,” přiblížil ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hradil.
Nejviditelnější aktivitou je takzvaná zeď vzkazů – Než umřu, tak bych si přál, která je inspirovaná celosvětovým projektem Before I die. Své vzkazy lidé nechávají na zdi na novoměstském Vratislavově náměstí. Další z prázdninových akcí je Běh pro hospic s Martinou Sáblíkovou, kdy se nejedná o hromadný start v konkrétní den, ale zájemci si mohou zvolit délku trasy i termín běhu. Od 15. srpna bude na Vratislavově náměstí fotostěna s patronkou běhu Martinou Sáblíkovou, kde si mohou běžci udělat fotku na památku.
Zpravodaje k 20. výročí vzniku Domácího hospice Vysočina se v prázdninových dnech dostanou i do obcí žďárského okresu. Dovezou je tam dobrovolníci. Další aktivita – Prázdniny s hospicem – je stále otevřená pro registraci a má motivovat k rodinné akci na kole, autem, pěšky nebo třeba na koloběžce. Hudební „výroční“ lahůdku pak představuje koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici, kde vystoupí coby zvláštní host novoměstský mužský pěvecký sbor Novocantus. Benefiční koncert pro hospic se odehraje v neděli 23. srpna od 16 hodin na nádvoří Horácké galerie. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji v informačním centru.
Souběžně běží také sbírka na podporu činnosti Domácího hospice Vysočina a začátkem srpna se lidé mohou virtuálně přidat k další pěší cestě Petra Hladíka, současného zástupce ředitele hospice pro vnější vztahy. Tentokrát poputuje z Nového Města na Sněžku a výtěžek opět podpoří činnost Domácího hospice Vysočina.